Гранти

 до 30.04.2015

Гранти для письменників

Організація CEI (Central European Initiative) пропонує гранти для письменників віком до 35 років з країн, що не входять до ЄС. Грант передбачає стипендію у розмірі 5000 EUR на трьохмісячне перебування у письменницькій резиденції в одній із країн-учасниць програми за вибором апліканта.

Детальний опис англійською:

The CEI Fellowship for Writers in Residence is an award aimed at encouraging cross-border cooperation and promotion in the field of literature for young writers from non-EU CEI countries (Albania, Belarus, Bosnia and Herzegovina, Macedonia, Republic of Moldova, Montenegro, Serbia and Ukraine). The winner will receive a cash award of 5,000 EUR for a three-month residence in any CEI Member State of the candidate’s choice. During this period, the selected author will work on the literary project he or she proposed in his/her application.

Eligible applicants: writers under 35 years of age.
Applications must be sent by regular mail to the Slovene’s Writers Association no later than 30 April 2015.

The winner will be a guest of the 30th Vilenica International Literary Festival, taking place from 2 to 6 September at various locations in Slovenia.

Джерело: http://www.cei.int/content/cei-fellowship-writers-residence-call-applications-2015-open-deadline-30-april-2015

___________________________________________________

до 15.03.2014

Мікрофінансування для українських НУО або місцевих органів влади

Міністерство закордонних справ Естонії надає можливість мікрофінансування проектів для українських НУО або урядових / місцевих органів влади на суму до 15 000 євро для покриття повної або часткової вартості проекту.

Проекти повинні відповідати Стратегії розвитку співробітництва та гуманітарної допомоги Естонії. 

Мета мікрофінансування — швидко реагувати на короткострокові потреби

 в пріоритетних країнах і підвищити потенціал їх урядових та муніципальних установ, а також неурядових організацій і фондів, що діють в громадських інтересах. 

Проекти повинні бути пов’язані з однією з наступних галузей – 

1 освіта

2 охорона здоров’я 

3 мир і стабільність 

4 розвиток демократії і верховенство закону 

5 економічний розвиток 

6 екологічно сприятливий розвиток 

7 інформування громадськості та глобальна освіта 

І відповідати загальним цілям розвитку співпраці – 

- становище жінок та забезпечення гендерної рівності 

- поліпшення навколишнього середовища та підвищення рівня екологічної свідомості 

- сприяти втіленню ICT solutions 

Хто може подавати пропозиції? 

1 урядові або місцеві органи влади 

2 НУО 

Максимальна сума гранту становить 15 000 євро. 

Заявник повинен подати свої проектні пропозиції естонською або англійською мовою до Посольства Естонії в Україні. 

Грант може становити до 100% від загальної суми прийнятних витрат проекту. 

Крайнього терміну подачі заявки нема. За рік можуть бути профінансовані 2 або 3 проекти. 

____________________________________________________

до 25.04.2014

Проект USAID «Справедливе правосуддя» оголошує конкурс грантів

Метою грантової програми є підвищення якості та прозорості академічних програм підготовки студентів-правників та забезпечення врахування вимог сучасного ринку праці при підготовці правників.

Проект USAID «Справедливе правосуддя» оголошує конкурс грантів на залучення громадськості до виконання діяльності з формування рамки кваліфікації юридичної професії, шляхом проведення аналізу обсягу знань, переліку навичок і вмінь, якими має володіти випускник юридичного ВНЗ, щоб відповідати вимогам сучасного ринку праці. Грант буде надаватися і реалізовуватися відповідно до нормативних документів Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та уряду США, що регулюють надання грантів в рамках контрактів, а також відповідно до правил управління грантами в рамках проекту USAID «Справедливе правосуддя».

Метою грантової програми є підвищення якості та прозорості академічних програм підготовки студентів-правників та забезпечення врахування вимог сучасного ринку праці при підготовці правників. Для надання підтримки цьому процесу грантоотримувач повинен буде здійснити наступну діяльність: 1) проведення дослідження з визначення переліку знань, вмінь та навичок, якими повинен володіти випускник юридичного ВНЗ, щоб відповідати вимогам сучасного ринку праці; 2) вироблення рекомендацій щодо впровадження змін до навчальних програм юридичних шкіл України, які зможуть забезпечити формування таких практичних вмінь у студентів на етапі здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр»; 3) організація та проведення круглого столу для представлення рекомендацій Міністерству освіти та науки, Міністерству юстиції, залученими юридичними ВНЗ та іншими зацікавленими установами.

Грант буде наданий у розмірі до 180 000 гривень. Проект «Справедливе правосуддя» планує надання одного (1) гранту.

Очікується, що Отримувач гранту покриє до 10 % витрат від загальної вартості запропонованого проекту за рахунок власних коштів або ресурсів. Очікуваний період виконання проекту – п’ять місяців, починаючи приблизно з 20 травня 2014 року.

Пакет документів для подання заявки слід надати в офіс Проекту USAID «Справедливе правосуддя» не пізніше 17:00, 25 квітня 2014 року.

___________________________________________________

до 17.03.2014

Відбір територіальних громад щодо розробки та впровадження плану дій зі сталого енергетичного розвитку

Громадська організація «НОВА Енергія» за підтримки проекту ЄС «Енергія для Східних Мерів» (www.e4em.eu) оголошує про конкурсний відбір територіальних громад, яким буде надано підтримку з розробки та впровадження «Плану дій зі сталого енергетичного розвитку» (Sustainable Energy Action Plan, SEAP).

В рамках відбору перевага надаватиметься громадам Харківської, а також Донецької, Луганської та Полтавської областей із населенням до 200 000 осіб, що мають намір здійснювати діяльність у сфері підвищення енергоефективності, скорочення викидів CO2 та збільшення виробництва енергії з поновлюваних джерел.

В рамках ініціативи може бути надана фінансова допомога (МТД) у обсязі від 300 тис. до 700 тис. євро. Обов’язковою умовою надання фінансової допомоги є спів-фінансування у обсязі від 20%.

Відбір територіальних громад та реалізація проекту проходитиме у три етапи.

1. Подача концептуальної згоди щодо залучення до реалізації ініціативи, підписаної головою територіальної громади (Міським головою, Селищним головою або головою сільської ради).

Кінцевий термін подачі документу: 12:00 17 березня 2014 року.

2. Розробка «Плану дій зі сталого енергетичного розвитку», підготовка необхідної документації.

Кінцевий термін: 5 червня 2014 року.

3. Реалізація «Плану дій», включаючи модернізацію інфраструктури.

Детальна інформація щодо «Плану дій зі сталого енергетичного розвитку» англійською мовою можна завантажити за посиланням.

Коротка інструкція щодо «Плану дій зі сталого енергетичного розвитку» російською мовою у прикріпленому файлі.

Пропонуємо концептуальну згоду та додаткову інформацію надсилати на електронну адресу: energiya.nova@gmail.com.

За більш детальною інформацією можна звернутися за тел.: 097-94-32-944

____________________________________________________

до 15.03.2014

Конкурс малих грантів 2014 від представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Києві

Запрошуємо до участі громадські (неприбуткові) організації та ініціативні групи з України, які вмотивовані за допомогою практичних і невеликих за обсягом активних дій (проектів) зробити внесок у розвитку громадянського суспільства в Україні та долучитися до активної участі в демократичних процесах у своєму оточенні як на локальному, так і на державному рівнях.

Проекти, які будуть підтримані в 2014 році, мають бути в рамках наступних тематичних пріоритетів:

  1. Громадська активність у розвитку міста (участь громадян у ревіталізації й модернізації міського простору; пошук механізмів залучення громадських і культурних ініціатив до процесів планування та розвитку міста; соціальне мистецтво та репрезентація різноманіття (у сенсі «human diversity») в урбаністичному ландшафті.
  2. Феміністичні ініціативи (інформаційно-освітні проекти, кампанії, дискусійні та інноваційні проекти, які відкрито артикулюють феміністичні цінності в різних сферах суспільного життя).
  3. Гендер і різноманіття (відкриті інформаційно-освітні й адвокаційні кампанії, що спрямовані на подолання дискримінації або формування позитивної видимості за ознаками гендеру та етнічної приналежності, кольору шкіри, місця або країни походження, класу, сексуальної орієнтації, фізичної спроможності, віку тощо).
  4. Боротьба зі зміною клімату (збов’язання України щодо змін клімату в рамках Європейського енергетичного співтовариства, зменшення викидів СО2, зокрема через державне регулювання транспортної галузі, адаптація до змін клімату, міжнародний переговорний процес щодо підписання Пост-Кіотської угоди)
  5. Атомна енергетика без майбутнього (продовження терміну експлуатації існуючих реакторів в України, добудова двох нових реакторів на Хмельницькій АЕС, побудова Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива на території Чорнобильської АЕС, екологічні проблеми, що пов’язані з видобутком уранової руди в Україні).

Перевага буде надана проектам, які в рамках вищезгаданих тематичних пріоритетів відповідатимуть таким вимогам:

  • проекти від організацій/ ініціативних груп, які ще не мали досвіду співпраці із Представництвом Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні;
  • проект передбачає конкретні результати, які змінюють суспільні практики в Україні у відповідності до європейських цінностей;
  • проект має інноваційний характер (як за формою, так і за змістом);
  • проект поширює та спирається на ліво-ліберальні ідеї та цінності (такі як соціальна справедливість, солідарність, інтернаціоналізм, толерантність, гуманізм тощо);
  • проект буде реалізований організацією-заявницею/ ініціативною групою навіть у тому разі, якщо не отримає фінансової підтримки з боку Фонду.

Не будуть підтримані Фондом наступні проекти:

  • благодійні проекти та акції;
  • проекти, що передбачають заходи, які дублюють функції державних установ чи органів місцевого самоврядування;
  • написання дисертаційних (докторських) досліджень і видання авторських монографій та публікацій;
  • медичні проекти, зокрема проекти, що спрямовані на лікування та профілактику захворювань (у тому числі ВІЛ/СНІДу);
  • комерційні проекти або проекти з комерційним підґрунтям;
  • проекти з розробки чи створення технічних ноу-хау та приладів;
  • проекти, більше ніж 30% бюджету яких складають гонорари та/або придбання обладнання.

Типи проектів:

Фінансуються суспільно значущі проекти, спрямовані на широку цільову аудиторію, як наприклад:

  • дослідницькі проекти з публічною презентацією результатів;
  • просвітницькі заходи (семінари, конференції, круглі столи, форуми тощо);
  • мистецькі проекти (фестивалі, культурні події);
  • публічні дискусійні заходи (подіумні дискусії, дебати тощо);
  • будь-які інші креативні типи проектів.

Обсяг гранту:

Максимальна сума фінансової допомоги в реалізації проекту становить 20000 гривень. У 2014 році планується надання до восьми малих грантів.

Термін реалізації проекту:

  • всі проекти повинні бути реалізовані в термін з 1 червня 2014 року до 15 жовтня 2014 року;
  • заключні фінансовий та змістовний звіти, виконано згідно з вимогами Фонду, потрібно надіслати до 31 жовтня 2014 року до офісу Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля у Києві.

Термін та процедура подачі заявок:

  • формуляри проектної заявки та кошторису проекту можна знайти за адресою;
  • проектна заявка на участь у конкурсі подається українською або російською мовами;

Документи потрібно надіслати в електронній формі на адресу small.grants@ua.boell.org. Розглядаються виключно ті проектні заявки, які в електронному вигляді в повному обсязі надійшли до 15 березня 2014 року до Представництва Фонду в Києві на вказану електронну адресу.

Після відправлення пакету документів за якийсь час ви отримаєте підтвердження про отримання документів на свою електронну адресу.

____________________________________________________

до 15.03.2014

Конкурс термінових малих грантів для локальних громадських організацій від ГО «Телекритика»

Громадська організація «Телекритика» оголошує конкурс термінових грантів, за фінансової підтримки Шведського агентства з міжнародного розвитку, для громадських організацій, спрямований на підтримку місцевих громадянських ініціатив, зміцнення свободи слова, розвиток професійної журналістики та підвищення рівня медіаграмотності місцевого населення.

До участі запрошуються зареєстровані громадські організації, які працюють у Сумській, Вінницькій, Луганській, Харківській, Донецькій, Запорізькій, Дніпропетровській, Одеській, Миколаївській, Херсонській областях та АР Крим.

Тематичні пріоритети конкурсу:

  • впровадження механізмів попередження замовної інформації в місцевих ЗМІ,
  • створення ефективних моделей виявлення та оприлюднення фактів «джинси» та грубого порушення професійних журналістських стандартів у місцевих ЗМІ,
  • втілення ініціатив із практичної медіа грамотності місцевого населення,
  • захист прав незалежних журналістів,
  • створення інформаційних мереж з обміну актуальною журналістською інформацією,
  • ініціативи з розвитку партнерства та співпраці з ГО «Телекритика»,
  • інші проекти, співзвучні із зазначеними вищи темами.

Перевага буде надана проектам, які:

  • відповідають пріоритетам Конкурсу,
  • мають реалістичний план впровадження,
  • мають обґрунтований бюджет,
  • передбачають залучення студентської молоді,
  • передбачають залучення власних ресурсів,
  • передбачають подальшу діяльність організації, пов’язану з тематикою проекту,
  • демонструють інноваційний підхід,
  • матимуть широке висвітлення у медіа-просторі.

В рамках Конкурсу не будуть підтримані проекти, в які переслідуватимуть партійні, комерційні або політичні інтереси. 
Обсяг гранту: Максимальна сума фінансової допомоги в реалізації проекту становить 35 000 гривень. Планується підтримати до п’яти проектів.

Терміни реалізації проектів:

  • всі проекти повинні бути виконані та відзвітовані в термін з 10 березня 2014 року до 25 квітня 2014 року;
  • заключні фінансовий та змістовний звіти, виконані згідно з вимогами Конкурсу, потрібно надіслати до 27 квітня 2014 року до офісу ГО «Телекритика» у Києві.

Заявка подається на адресу у будь-якому текстовому або PDF форматі.

Додатки, які потрібно надати разом із проектною заявкою:

  • Свідоцтво про реєстрацію організації-заявника (скан-копія).
  • Довідка про взяття на облік платника податків (скан-копія). 
  • Статут організації (скан-копія).
  • Довідка із зазначенням форми неприбутковості організації (скан-копія).
  • Резюме ключових осіб, залучених до проекту.
  • Перелік проектів, які було реалізовано організацією за минулі три роки, із зазначенням бюджетів проектів та донорів (не більше п’яти проектів).

Термін та процедура подачі заявок:

форму проектної заявки можна отримати електронною поштою, надіславши запит на адресу hrytsenko@ukr.net

проектна заявка на участь у конкурсі подається українською або російською мовами;

Проектну пропозицію та додатки потрібно надіслати у електронній формі на адреси telekritica@gmail.com, hrytsenko@ukr.net

Розглядаються виключно ті проектні заявки, які в повному обсязі надійшли до 15 березня 2014 року на вказану адресу.

Після відправлення пакету документів ви отримаєте підтвердження про отримання документів на свою електронну адресу.

Процедура відбору:

Відбір здійснює незалежна Комісія (журі) згідно критеріїв оцінки проектів.

Рішення Комісії є кінцевим і не підлягає оскарженню.

Результати відбору будуть повідомлені 15 березня 2014 року.

З питаннями щодо конкурсу та заповнення аплікаційної форми звертайтесь, будь ласка, за телефоном 098 814-94-54.

Гриценко Олександр, грант-менеджер ГО «Телекритика».

Джерело : «Телекритика»

____________________________________________________

до 15.03.2014

Мікрофінансування для українських НУО або місцевих органів влади

Міністерство закордонних справ Естонії надає можливість мікрофінансування проектів для українських НУО або урядових / місцевих органів влади на суму до 15 000 євро для покриття повної або часткової вартості проекту.

Проекти повинні відповідати Стратегії розвитку співробітництва та гуманітарної допомоги Естонії. 

Мета мікрофінансування — швидко реагувати на короткострокові потреби

 в пріоритетних країнах і підвищити потенціал їх урядових та муніципальних установ, а також неурядових організацій і фондів, що діють в громадських інтересах. 

Проекти повинні бути пов’язані з однією з наступних галузей – 

1 освіта

2 охорона здоров’я 

3 мир і стабільність 

4 розвиток демократії і верховенство закону 

5 економічний розвиток 

6 екологічно сприятливий розвиток 

7 інформування громадськості та глобальна освіта 

І відповідати загальним цілям розвитку співпраці – 

- становище жінок та забезпечення гендерної рівності 

- поліпшення навколишнього середовища та підвищення рівня екологічної свідомості 

- сприяти втіленню ICT solutions 

Хто може подавати пропозиції? 

1 урядові або місцеві органи влади 

2 НУО 

Максимальна сума гранту становить 15 000 євро. 

Заявник повинен подати свої проектні пропозиції естонською або англійською мовою до Посольства Естонії в Україні. 

Грант може становити до 100% від загальної суми прийнятних витрат проекту. 

Крайнього терміну подачі заявки нема. За рік можуть бути профінансовані 2 або 3 проекти. 

____________________________________________________

до 28.02.2014

Фонд «Монсанто» приймає пропозиції проектів для надання грантів

Фонд «Монсанто» оголошує про відкриття прийому заявок на отримання грантів. Фонд фокусується на зміцненні сільських громад.

Фонд «Монсанто» починає черговий раунд прийому пропозицій проектів для надання грантів від недержавних організацій – заявки можна подати з 1 січня до 28 лютого 2014 року

В Україні Фонд «Монсанто» приймає пропозиції проектів для надання грантів за такими напрямами: 

- Надання базової освітньої підтримки, спрямованої на покращення освіти у фермерських громадах навколо світу, в тому числі за рахунок підтримки шкіл, бібліотек, наукових центрів, навчальних програм для фермерів та академічних програм, які збагачують чи доповнюють шкільні програми. 

◦ Забезпечення критичних потреб громад за рахунок підтримки неурядових організацій, що надають допомогу для продовольчої безпеки, санітарії, доступу до чистої води, громадської безпеки та різноманітних інших місцевих потреб. 

Заявки на отримання грантів можна подавати лише за запрошенням. Щоб отримати запрошення, зверніться до представника Фонду для країн Європи (за адресою електронної пошти  або черезwww.monsantofund.org/about/contact/), надіславши опис організації та короткий опис проекту (включно з сумою необхідного гранту) англійською мовою. Якщо Фонд «Монсанто» буде зацікавлений підтримати проект, представник Фонду надасть код запрошення. Усі грантові заявки та усі необхідні документи повинні бути перекладені англійською мовою. Заявки подаються онлайн. 

Проекти не повинні мати жодного зв’язку з комерційною діяльністю компанії «Монсанто». Проектна діяльність може бути розрахована як на 12 місяців, так і на кілька років. Мінімальний розмір гранту, що може бути наданий – 25 тис. доларів США. 

Організації-заявники повинні бути зареєстровані принаймні за два роки перед поданням заявки та повинні надати підтвердження проведення нещодавнього зовнішнього аудиту фінансів організації за стандартами, прийнятими у США. У випадку відсутності підтвердження аудиту, організація може подавати заявку лише на гранти розміром 25 тис. доларів США і повинна забезпечити проведення такого аудиту протягом шести місяців. 

Додаткову інформацію про міжнародні гранти Фонду «Монсанто» можна отримати за адресою тут, або звернувшись до координатора програм соціальних інвестицій «Монсанто Україна» Юлії Тірошко ().

Про Фонд «Монсанто» 

З 1964 року Фонд «Монсанто» працює заради значного та значимого поліпшення життя людей. Як і компанія «Монсанто», що є лідером інноваційного та сталого розвитку сільського господарства, Фонд «Монсанто» намагається бути інноваційним лідером філантропії, надаючи допомогу сталому розвитку громад, які цього потребують, в усьому світі. Як філантропічне відділення компанії «Монсанто», Фонд фокусується на зміцненні як фермерських громад, так і тих громад, де працюють та живуть співробітники компанії. Фонд приймає міжнародні заявки на отримання грантів (тобто заявки з-поза меж США) протягом двох періодів щорічно – перший період триває з 1 січня до 28 лютого, другий – з 1 липня до 31 серпня. 

Джерело : Фонд «Монсанто»

___________________________________________________

до 03.02.2014

Перший національний конкурс проектів “Інтелектуальний капітал України”

Фонд майбутнього України оголосив грантовий Конкурс“Інтелектуальний капітал України” на отримання фінансової підтримки проектів, які орієнтовані на створення і підвищення інтелектуального капіталу України, приєднання України до світових інтелектуальних процесів.

Учасниками Конкурсу проектів можуть стати організації, а також фізичні особи (у тому числі представники колективів дослідників), які є резидентами України. 

Основні тематичні пріоритети Конкурсу в 2013 році:

- Майбутнє України в мінливому світі 

- Майбутнє міст, осель і систем розселення 

- Нове мислення для нового світу 

- Освіта майбутнього 

- Суспільство майбутнього та його інші — цінності 

- Здоров’я і довголіття 

- Мистецтво для майбутнього 

- Постіндустріальні економічні системи 

- Інформаційні технології: майбутнє в сучасному світі 

- Технології, що змінюють світ 

Заявки на конкурс подаються до 3 лютого 2013 року

Подача заявки проводиться згідно з шаблонами, що запропоновані організаторами Конкурсу, файлами формату. Doc,. Xls,. Pdf, трьома мовами — українською, російською та англійською. 

Подані до розгляду заявки повинні мати наступну структуру: 

- Аплікаційна анкета заявника за формою розробленою Секретаріатом конкурсу (скорочена форма) 

- Резюме заявки, яке містить: постановку проблеми, спосіб її вирішення, короткий опис проекту, очікувані результати, попередній досвід заявника і партнерів, ключові суми бюджету проекту 

- Графік реалізації проекту 

- Бюджет проекту 

- Підтвердження резидентства 

Відбір та затвердження списку проектів, допущених на Конкурс, буде проведений до 21 лютого 2013 року, після чого аплікати матимуть можливість подати Заявки в повному форматі в період до 8 квітня 2013 року

Проведення публічного захисту проектів, допущених на Конкурс, відбудеться 24 травня, а опублікування результатів конкурсу та урочисте нагородження переможців відбудуться 25 травня 2013 року. 

Конкурсні заявки можуть містити запит на будь-який обґрунтований розмір грантув діапазоні від 100 000 грн. до 8 000 000 грн

Проекти, що подаються на Конкурс, мають бути реалізовані в період не більше 3-х років. Пріоритет у підтримці буде наданий проектам, що демонструють можливість сталого розвитку після завершення фінансування з боку Фонду. 

___________________________________________________

до 02.02.2014

Конкурс проектів від Посольства Фінляндії

Посольство Фінляндії оголошує змагання грантів за програмою Посольства на 2014 рік. Заяви на отримання грантів та додатки потрібно надіслати до Посольства, не пізніше 16:00, 2 лютого, 2014 року.

Фінський Фонд Місцевого Співробітництва (Фонд) це фонд, яким керує Посольство Фінляндії в Україні.

Фонд спрямованний на підтримку ініціатив місцевих Неурядових Організацій (НДО), науки і технологій суспільства, університетів та інших навчальних та науково-дослідних інститутів, незалежних ЗМІ, громадських адміністрацій та культурних закладів, Торгових Палат, організацій, що сприяють експорту та інвестиціям, підприємствам, організаціям ринку праці та іншим установам, таким як: фундації, релігійні громади або урядові установи, які прагнуть просувати нижче приведені цілі, Громадянські Організації (ГО) та регіональні установи.

Ідеальний бюджет проекту повинен складати близько 40 000 євро. Бюджет може корегуватися, як і в більшу так і в меншу сторони. Запропонований проект не може бути підтриманий, якщо він повністю впроваджується та фінансується за рахунок Фонда. Запропоновані заходи повинні залучити широку аудиторію і мати потенціал для широкого впливу. Тривалість проекту не повинна перевищувати 12 місяців

Мета Фонду Місцевого Співробітництва

Мета Фонду: доповнити інші зусилля Фінляндії в напрямку розвитку прав людини і гендерної рівності, охорони навколишнього середовища, демократії і належного управління та, зокрема, зміцнення громадянського суспільства. Успішні проекти, у вище наведених напрямах, можуть також посприяти встановленню ділових відносин між місцевими та фінськими компаніями.

Критерії прийнятності:

Проекти, яким буде надано фінансування, — ті, які стосуються:

I)             Прав людини, особливопитань гендерної рівності

Проекти які

§ підвищують усвідомлення жіночих прав та гендерної рівності

§ підвищують роль жінки в громадському житті

§ підтримують діяльнісь щодо покращення умов життя дітей, що перебувають у складній життєвій ситуації

II)            Питань охорони навколишнього середовища, особливо в галузі енергоефективності

III)           Демократії та належного урядування

Проекти які

§ зміцнюють належне урядування, особливо допомагають місцевим громадам

§ підтримують діяльність, спрямовану на підвищення політичної свідомості та вирішення протиріч

Фонднеможепідтримати:

§ Проекти, що впроваджуються Урядом, Міністерствами та муніципалітетами

§ Діяльність політичних партій

§ Проекти, в яких бенефіціаром виступає — одна людина, одна сім’я або приватний бізнес

§ Проекти, спрямовані виключно на благодійність

§ Проекти, спрямовані на організацію одного окремого заходу

§ Проекти, бенефіціарами яких виступають громадяни Фінляндії

Наскрізні теми фінської політики розвитку

З метою підготовки проектної пропозиції належним чином необхідно взяти до уваги слідуючі наскрізні теми, що підтримуються фінською політикою розвитку:

§ підтримка прав та статусу жінок та дівчат, сприяння гендерній та соціальній рівності

§ підтримка прав груп, які підвержені ризику бути виключеними, дискримінованими, це особливості стосується дітей, людей з обмеженими можливостями,  корінного населення та етнічних груп, а також підтримка однакових можливостей для участі

Критерії відбору

Посольство хотіло б підкреслити важливість якості заяв на отримання грантів. Щороку Посольство отримує  близько 100 заяв, з яких приблизно тільки 6-8 отримають грант.

Під час відбору проектів Посольство керується принципами комплексного підходу, а також приділяє увагу географії проектної діяльності, так само як і рівному розподілу коштів фонду між пріоритетними темами. Всі проектні пропозиції оцінюються, наприклад, за такими критеріями

§ Прийнятність проекту

§ Правильне визначення основної проблеми, її причин та наслідків

§ Загальна мета, ціль проекту та результати викладені чітко та реалістично

§ Адекватні показники для оцінки результатів

§ Затрати відповідають потребам

§ Бенефіціарії проекту та їх потреби чітко визначені

§ Проведений достатній аналіз ризиків

§ Проект має довгостроковий ефект

§ Наскрізні теми прийняті до уваги належним чином

Як подати заяву

Ретельно заповнити аплікаційну форму. Аплікаційну форму можна знайти тут LCF-application form 2014. Аплікаційна форма повинна бути заповнена англійською мовою.

Обов’язкові додатки до аплікаційної форми

1. Детальний бюджет в євро, включаючи можливі надходження з інших джерел (англійською мовою)

2. Копія реєстраційного свідоцтва організації

3. Резюме ключових осіб, задіяних у реалізації проекту (англійською мовою)

4. План роботи проекту та очікувані дати виконання (англійською мовою)

5. Якщо проект включає навчальні та/або практичні заняття та конференції, потрібно надати  орієнтовний список учасників та програму (англійською мовою)

6. Банківські реквізити організації

Необов’язкові додатки

1. Останній річний звіт та фінансова звітність організації

2. Рекомендаційні листи

Зверніть увагу, що неповні заяви не будуть прийняті до розгляду.

Заяви потрібно надіслати електронною поштою на наступну адресу: не пізніше 16:00, 2 лютого, 2012 року. Будь ласка, вкажіть у темі повідомлення «Фонд Місцевого Співробітництва».  Заяви, що надійдуть із запізненням не будуть прийняті до розгляду.

Питання можна надсилати за наступною електронною адресою. У темі повідомлення вкажіть, будь ласка, «Фонд Місцевого Співробітництва».

Всіх заявників буде повідомлено про остаточне рішення щодо їх проекту. Результати слід очікувати протягом березня 2012.

Додаткова інформація

Посольство Фінляндії залишає за собою право прийняти або відхилити проектні пропозиції. Посольство має право оцінити та провести аудит проекту, що підтримується   у будь-який час; організація, відповідальна за проект повинна надати всю необхідну документацію, доступну для оцінки/перевірки.

Проектна Угода між  Посольством Фінляндії та організацією повинна бути підписана уповноваженим представником одержуючої організації. Підписання відбудеться у Києві в Посольстві Фінляндії.

Фінансова відповідальність за підтриману грантом діяльність, повинна бути гарантованою. Крім того будь яке подальше фінансування є неможливим, при невчасному отриманні фінансового звіту. Організація повинна надати Посольству письмовий звіт про виконання діяльності, профінансованої Посольством. Звіт повинен містити засвідчену фінансову декларацію на використані вкладені кошти. 

_________________________________________________

до 31.01.2014

Конкурс міні-грантів для громадських організацій Харківської та Сумської областей

1 листопада 2013 року розпочав свою роботу проект Сумського обласного комітету молодіжних організацій (СОКМО) «Школа громадської активності» за фінансової підтримки NED. В рамках цього проекту буде проведено ряд заходів, серед яких конкурс міні-грантів.

Мета конкурсу: 

Надати підтримку представникам громадських організацій-початківців у написанні та реалізації цікавих соціальних проектів, спрямованих на розвиток Мережі громадських організацій, підтримці локальних ініціатив, обміну позитивним досвідом роботи організацій. 

Умови конкурсу: 

Заявки приймаються виключно від зареєстрованих за законодавством України громадських організацій, які мають банківських рахунок і діють на території Сумської та Харківської областей. Перевага надаватиметься районним або селищним організаціям. 

Проекти мають бути спрямовані на: 

• Активізацію локальної громади; 

• Розвиток міжсекторної співпраці громадських організацій на місцевому рівні; 

• Сприяння розвитку мережі громадських організацій.

Не розглядатимуться проекти: 

• від приватних осіб, політичних і незареєстрованих організацій; 

• підтриманих іншими спонсорами; 

• бюджет яких перевищує 700 доларів США; 

• проекти, що не відповідають тематиці конкурсу. 

Заявки приймаються до 31 січня 2014 року включно. 

Результати конкурсу будуть оголошені до 15 лютого 2014 року. 

Час реалізації проектів – 1 березня – 15 вересня 2014 року, враховуючи звітній період. 

Заявка на грант повинна подаватися українською мовою в електронному вигляді за формою, яка додається. Сторінка з підписом та печаткою має бути продубльована в jpg форматі. 

Просимо надсилати заявки на електронну адресу: 

У темі повідомлення вказувати «Конкурс міні-грантів СОКМО» 

Контакти: 

Тел/факс +38 (0542) 77-03-29 

Лучанінова Наталка, тел. +380957312988 

Джерело : Сумський обласний комітет молодіжних організацій

__________________________________________________

до 25.01.2014

Стартує VII Всеукраїнський конкурс благодійних проектів «Добро починається з тебе»

Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000» оголошує Сьомий Всеукраїнський конкурс благодійних проектів «Добро починається з тебе». До участі у конкурсі запрошуються учні загальноосвітніх, професійних та позашкільних навчальних закладів, студенти вищих навчальних закладів, члени дитячих і молодіжних громадських організацій та об’єднань.

Головна мета проекту: об’єднання зусиль, бачення та досвіду учасників проекту для відродження в Україні благодійництва як норми суспільного життя і соціальної відповідальності; виховання у дітей та молоді потреби й навичок благодійної діяльності; популяризація дитячих і молодіжних благодійних ініціатив, підтримка соціально-активної учнівської та студентської молоді. 

Конкурс проводиться у 2-х номінаціях: 

Перша номінація: Конкурс серед дитячих колективів загальноосвітніх, професійних і позашкільних навчальних закладів, дитячих громадських організацій та об’єднань. 

Друга номінація: Конкурс серед молодіжних колективів вищих навчальних закладів, молодіжних громадських організацій та об’єднань. 

На конкурс приймаються благодійні проекти за трьома тематичними напрямками: 

  • соціальні; 
  • екологічні; 
  • культурологічні. 

У кожній номінації в трьох тематичних напрямках (соціальному, екологічному, культурологічному) Національна конкурсна комісія визначає переможців (перше, друге та третє місця), які будуть нагороджені відзнаками Фонду, цінними призами та грошовими преміями.

Конкурс проводиться у чотири етапи: 

Реалізація благодійних проектів (1 січня 2013 року – 15 січня 2014 року). 

Надання організаторам підсумкових матеріалів щодо реалізації благодійних проектів (20 вересня 2013 року – 25 січня 2014 року). 

Оцінювання надісланих на конкурс благодійних проектів Національною конкурсною комісією (лютий-березень 2014 року). 

Відзначення та нагородження переможців конкурсу (березень-квітень 2014 року). 

Для участі у конкурсі приймаються благодійні проекти, які були реалізовані (повністю або частково) протягом періоду, який співпадає із першим етапом Конкурсу (з 1 січня 2013 року по 15 січня 2014 року). Також у конкурсі можуть брати участь постійнодіючі та довготривалі благодійні проекти, етапи реалізації яких мають співпадати із визначеними термінами проведення конкурсу. Всі акції та заходи, час проведення яких виходить за межі вказаного періоду, не будуть розглядатися Національною конкурсною комісією. 

Для участі у конкурсі необхідно заповнити аплікаційні форми та надіслати їх ВИКЛЮЧНО в електронному форматі на адресу:  з приміткою «Конкурс благодійних проектів». Матеріали одного проекту повинні бути надіслані електронною поштою ОДНИМ повідомленням. Кожне повідомлення повинно містити ЛИШЕ ОДИН проект. Матеріали, подані на конкурс, мають бути виконані у форматі MS Word державною мовою, шрифт Times New Roman, 14 розмір – основний текст, 12 розмір – додатковий текст, через 1 інтервал, на одному боці аркуша А4. Організатори залишають за собою право розміщувати надіслані на конкурс матеріали у друкованих виданнях, на сайтах Фонду та партнерів проекту із обов’язковим зазначенням назви закладу чи організації, які надіслали благодійний проект, прізвища та імені керівника проекту. 

Кінцевий термін подачі матеріалів для участі в конкурсі – 25 СІЧНЯ 2014 РОКУ. 

З детальнішою інформацією про конкурс та інформацією для учасників конкурсу можна ознайомитися на сайтах www.ukraine3000.org.ua, www.dobri.in.ua. Консультації за телефоном: (063) 422-39-82, e-mail: .

 Джерело : Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000»

 Додатки : Аплікаційна форма 1 Аплікаційна форма 2

___________________________________________________

до 20.01.2014

Конкурс на проведення дослідження в сфері прозорості

Аналітичний центр «Діксі Груп» оголошує конкурс на проведення дослідження, яке б оцінило перешкоди в законодавстві та регуляторній сфері для імплементації в Україні Ініціативи прозорості видобувних галузей»

Очікується, що організація-виконавець проекту проведе аналіз законодавства України (основні закони щодо доступу до інформації, законодавство щодо нафтогазової галузі), а також регуляторної бази (рішення Кабінету Міністрів та ключових міністерств) для виявлення таких норм, які перешкоджають імплементації обов’язкових (включаючи нові) вимог Ініціативи прозорості видобувних галузей (EITI). 

Дослідження має бути належним чином оформлене та представлене у квітні-травні 2014 року на конференції з імплементації Ініціативи прозорості в Україні. 

До участі запрошуються як громадські організації, що займаються питаннями прозорості, енергетичної безпеки, належного урядування, так і фізичні

Бюджет проекту – 110 000 грн.  особи-підприємці, що займаються аналізом законодавства, консультуванням у сфері енергетики та юридичні компанії, зацікавлені у даній темі. 

Термін подачі заявок – до 20 січня 2014 року. 

Заявки відправляти на адресу .

Джерело : Аналітичний центр «Діксі Груп»

___________________________________________________

до 13.01.2014

Конкурс на відбір експертів для проведення тренінгу з розробки інструкцій для навчання персоналу

МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» оголошує конкурс на відбір експертів на проведення триденного тренінгу з розробки інструкцій для навчання персоналу (лютий 2014) та одноденної супервізійної зустрічі/коучингу (квітень 2014).

Інформація про замовника: 

МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ) – благодійна організація, заснована міжнародною організацією «Право на здоров’я» (HealthRight International) з метою розбудови місцевого потенціалу та підтримки українських ініціатив, які полягають у наданні життєво важливої допомоги незахищеним жінкам, дітям та молоді. УФГЗ та «Право на здоров’я» з 2005 року запроваджують в Україні проекти, спрямовані на профілактику ВІЛ серед жінок, дівчат та підлітків з вразливих груп; розробку та запровадження моделей комплексної допомоги, які включають соціальні та медичні послуги для ВІЛ-позитивних підлітків та молоді і підлітків та молоді груп високого ризику щодо інфікування ВІЛ. 

МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» оголошує конкурс на відбір експертів на проведення триденного тренінгу (лютий 2014) та одноденної супервізійної зустрічі/коучингу (квітень 2014) із розробки інструкцій для навчання персоналу організацій-учасників тренінгу за темами: 

- Міждисциплінарне ведення випадку для клієнтів ВІЛ-сервісних організацій; 

- Організація просвітницько-профілактичної роботи з ВІЛ/СНІДу для підлітків груп ризику в умовах аутріч; 

- Організація діяльності та надання послуг молоді, уразливої до ВІЛ, в умовах соціальних квартир. 

Інформація про проект: 

Згідно стратегічного плану розвитку МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ), одним із важливих стратегічних напрямків організації визначено посилення професійного розвитку персоналу організації, зокрема через узагальнення та стандартизацію існуючих підходів до навчання персоналу, волонтерів, членів та партнерів організації методам та інструментам надання послуг клієнтам. 

Для досягнення цієї мети, співробітники УФГЗ та організацій-партнерів візьмуть участь у тренінгу з розробки інструкцій для навчання персоналу (лютий 2014), після якого розроблять уніфіковані навчальні інструкції за відповідними темами. Інструкції використовуватимуться для підготовки нових співробітників, волонтерів та партнерів організацій. Через три місяці після тренінгу відбудеться супервізійна зустріч/коучинг. 

Діяльність буде впроваджено в рамках програми з розвитку технічної спроможності у сфері ВІЛ/СНІД ОГС та державних установ. 

Термін надання послуги: 

Проведення триденного тренінгу для групи з 16 учасників – лютий 2014; 

Проведення одноденної супервізійної зустрічі/коучингу – квітень 2014. 

Перелік документів, який має подати виконавець: 

- Резюме; 

- План тренінгу; 

- Лист зацікавленості, в якому має бути вказаний досвід з розробки інструкцій для навчання персоналу та контакти/прізвища 3-х осіб, які можуть надати Вам рекомендацію; 

- Обґрунтування цінової пропозиції. 

Пакет документів надсилайте на електронну пошту  

до 14 січня 2014 року (з темою «навчання співробітників»). 

Контактна особа: 

Юлія Чорна, координатор проектів, тренінговий та ресурсний центр 

Тел. +38 044 278-23-58; моб. +38 050 443 77 20 

електронна пошта: 

____________________________________________________

до 13.01.2014

Програма підвищення рівня журналістської компетенції інституту демократії та розвитку «POLITA»

Інститут демократії та розвитку «PolitA» шукає талановитих, закоханих у свою справу журналістів-початківців.

Якшо ти молодий, амбіційний та остаточно вирішив, що хочеш оперативно та об’єктивно інформувати суспільство, команда медіа відділу та зв’язків із громадськістю нашого Інституту чекає на тебе! 

 Вимоги до кандидатів:

обізнаність у суспільно-політичних сфері;

бажання стати відмінним спеціалістом в питаннях соціального інжинірингу, політичної аналітики, комунікаційних технологіях;

знання англійської мови та досвід громадської діяльності вітається.

Учасникам, які пройшли конкурсний відбір, Інститут гарантує

  • безкоштовне навчання в тренінгових групах,
  • закріплення учасника програми за спеціалістом Інституту, особисте консультування упродовж програми
  • робота з ТОПовими експертами ринку політичного консалтингу та соціального інжинірингу,
  • інформаційний супровід під час реалізації персонального проекту учасника.

Відбір триває до 13.01.2014 року. Чекаємо Ваших мотиваційних листів за адресою: 

З приводу участі в програмі та інших питань звертайтесь до прес-служби Інституту за телефоном: 0442279420, 0668258716.

 Джерело : Інститут демократії та розвитку «PolitA»

__________________________________________________________
до 13.01.2014
Навчальна програма для фахівців стажування в США «Толерантність до різноманіття: забезпечення рівності в суспільстві та у розробці політичних стратегій»

grant_1

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) повідомляє про початок відбору учасників для проекту «Навчальні програми професійного зростання» (Participant Training Program) за тематичним напрямком «Толерантність до різноманіття: забезпечення рівності в суспільстві та у розробці політичних стратегій» для фахівців України.

Проект «Навчальні програми професійного зростання» спрямовано на розвиток потенціалу місцевих інституцій (організацій, установ) задля зміцнення їхньої спроможності ефективно діяти в умовах нестабільності економічних та політичних процесів з метою сприяння демократичному управлінню, активізації громадянського суспільства і створення атмосфери соціального усвідомлення громадянами своїх прав і можливостей, завдяки чому вони зможуть осмислено брати участь у прийнятті рішень, що впливають на їхнє життя. Проект передбачає обмін професійним досвідом, і надає учасникам можливість ознайомитися з роботою американських чи європейських колег на робочих місцях, а також розвивати професійні співтовариства й партнерства в Україні.

Навчальна програма «Толерантність до різноманіття: забезпечення рівності в суспільстві та у розробці політичних стратегій» проходитиме у США і триватиме 3 тижні. Учасники відбиратимуться шляхом відкритого конкурсу. Група складатиметься з 10 осіб. Також буде відібрано до 5 альтернативних кандидатів, які зможуть взяти участь у програмі у разі відмови від участі когось з основних кандидатів. Програма розроблятиметься для групи в цілому з урахуванням побажань її учасників. Під час перебування у США учасники проживатимуть у приймаючих сім’ях. Орієнтовна дата поїздки – з 26 березня – 16 квітня 2014 р. Усі витрати відібраних учасників програми покриваються проектом, окрім вартості виготовлення закордонного паспорта та транспортних витрат на території України. Знання англійської мови не вимагається, під час програми з групою працюють перекладачі.

Завданнями програми «Толерантність до різноманіття: забезпечення рівності в суспільстві та у розробці політичних стратегій» є отримання учасниками досвіду, щодо впливу на дебати в Україні, передача цінностей сучасного демократичного суспільства, в якому жінки, люди з обмеженими можливостями та представники сексуальних меншин мають рівні можливості, повною мірою беруть участь у житті суспільства, а не страждають від дискримінації. Учасники вивчатимуть окремі ситуації та досвід людей, з метою зміни дискримінаційних підходів, думок, стереотипів і міфів, які, можливо, існували раніше. Цей досвід надасть нову інформацію і перспективи щодо зміни поглядів (наприклад, що основними джерелом розповсюдження ВІЛ є геї і лесбіянки). Тренінгова програма спрямована на вивчення учасниками прогресивних моделей і підходів, реалізованих у США, що надають рівні можливості жінкам, а також демонструють, що люди з обмеженими можливостями та люди з нетрадиційною орієнтацією є рівноправною частиною американської громади.

Під час стажування у США учасники аналізуватимуть ситуацію та заходи, що вживаються для подолання подібних проблем в Україні, складатимуть власні плани дій та створять навчальні модулі, які впроваджуватимуть в Україні після повернення.

Упродовж стажування учасники вивчатимуть та обговорюватимуть такі основні питання:

  • принципи толерантності, різноманітності та рівних можливостей;
  • 30 річний досвід США у вихованні терпимості до різноманітності і формуванні громадської думки, ставлення суспільства та практичного впровадження;
  • зусилля, що поєднують співпрацю громадянського суспільства та уряду в розробці ефективних політик і вихованні більш толерантного суспільства;
  • гендерна толерантність та сексуальна різноманітність;
  • погляд на американську сім’ю – 2013 рік в порівнянні з 1960 роком;
  • жінки та робота: професії, оплата праці, посади, питання власності, соціальна допомога;
  • представництво жінок у політичних колах США й уряді;
  • місцеві, регіональні та федеральні державні програми, спрямовані на захист прав людей з обмеженими можливостями;
  • система соціального забезпечення США для людей / дітей з обмеженими можливостями, методологія, яка використовується в США для визначення та оцінки інвалідності;
  • пільги, що надаються у США людям з обмеженими можливостями (пенсії, медичне забезпечення, стипендії тощо);
  • установки та стереотипи, яких дотримуються американці по відношенню до людей з обмеженими можливостями, зокрема, завдяки чому було подолано соціальні бар’єри;
  • потреби сучасного демократичного суспільства, в якому сексуальні меншини входять у суспільство, а не відокремлені або дискримінуються;
  • законодавство про цивільний шлюб, яке дозволяє одностатеві шлюби і передумови його прийняття;
  • знайомство зі спільнотою ЛГБТ, розуміння загроз поширення ВІЛ.

Ця програма включатиме в себе комбінацію нарад та семінарів з державними та місцевими органами влади, політиками, представниками правозахисних організацій, неурядових організацій, виборних органів, засобів масової інформації, шкіл, навчальних закладів, громадських бібліотек, музеїв, громадських центрів, підприємств, очолюваних жінками, жіночих організацій, організацій інвалідів та неурядових організацій, ЛГБТ-спільнот для обговорення і отримання інформації з перших рук про всі аспекти життя жінок, інвалідів та представників ЛГБТ. Учасники дізнаються про доступ до послуг у громадах різного рівня.

Учасниками цієї програми можуть бути:

- представники міждисциплінарних груп регіональних і національних законодавчих органів (Верховна Рада України та АР Крим);

- посадові осіби регіональних та місцевих органів влади, а також державні працівники, відповідальні за розвиток соціальної політики в таких областях, як освіта, розвиток молоді, та захист прав людини;

- активісти громадянського суспільства та наукових кіл, що займаються питаннями гендерної рівності, та захистом прав людей з обмеженими можливостями;

- фахівці та представники НУО, які працюють з членами ЛГБТ спільноти,

- журналісти, які пишуть статі про толерантність, жіночі питання, різноманітність й життя людей з обмеженими можливостями в Україні.

Вимоги до кандидатів:

• бути громадянином України;

• проживати в Україні на момент подання документів, відбору учасників та проведення програми;

• працювати в установах чи організаціях України;

• мати щонайменше два роки досвіду роботи і намір працювати у тій самій сфері ще біля 5 років;

• мати право отримати візу J-1 (віза програм обмінів) та в подальшому дотримуватися обмежень, передбачених цим типом візи.


St. Gallen Symposium (8-9.05.2014, м. Санкт-Галлен, Швейцарія)

grant_2

До участі запрошують: студентів та аспірантів усіх спеціальностей, які на цей момент навчаються в університетах та інших вищих навчальних закладах по всьому світу (1984 року народження та молодші).

Про конкурс: від авторів очікують професійних та оригінальних доробків, що можуть бути представлені у вигляді есе, відео- або мультимедійної презе

нтації.

Кінцевий термін подання заявки – 1 лютого 2014 року.

На учасників Симпозіуму чекає:

- зустріч із 600 лідерами з усього світу та з 200 яскравими молодими активістами з різних країн;

- покриття усіх витрат на проїзд, харчування та проживання;

презентація робіт трьох кращих авторів;

- призовий фонд, який для трьох переможців складає 20000 євро.

Підсумки: автори 100 кращих доробків будуть запрошені до участі у 43-му Санкт-Галленському симпозіумі.